Nikkarit Kesätoiminta 2026

2.6.2026

                                                 Nikkarit Kesätoiminta 2026

Nikkarit järjestävät 8–12.6 ja 27–31.7 välisillä ajoilla liikunnallista kesätoimintaa Riihimäen ympäristössä kaikenikäisille lapsille ja perheille. Toimintaan voi osallistua ilmestymällä vain paikalle ja se on maksutonta. Toimintaan osallistuminen on vapaaehtoista. Tuo tai lähetä lapsesi toimintaan. Voit myös koko perheen voimin tulla viettämään liikunnallista toiminta hetkeä.

Kiekko-Nikkareiden nuoret kesätyöntekijät ovat suunnitelleet ja organisoivat toiminnan. Vaihtuvat paikat ja teemat mahdollistavat monenlaisen tekemisen.

Toimintaa on tarjolla klo 10–14 välisenä aikana. Kesätoiminnan vetäjät tunnistat harmaista t-paidoista, joissa Kiekko-Nikkarit logo ja kesätoiminta teksti. Sateen sattuessa toiminta järjestetään JJ-Areenan kahviossa pelaillen erilaisia korttipeleja, lautapelejä tai muuten aikaa viettäen.

Tervetuloa mukaan

Alla paikat ja klo ajat kesäkuun osalta:

Maanantai 8.6 klo 10–14 Riihimäen Jäähallin ympäristö

Tiistai 9.6 klo 10–14 Keskuskenttä

Keskiviikko 10.6 klo 10–14 Riihimäen Jäähallin ympäristö

Torstai 11.6 klo 10–14 Polarinkoulu

Perjantai 12.6 klo 10–14 Riihimäen Jäähallin ympäristö

Paikat ja ajat heinäkuun osalta ilmoitetaan myöhemmin.

                                                                       Instagram